Svíčka čakrová duhová-7 čaker

Cena:
65,00 Kč
Popis produktu

Tato svíčka je určená k harmonizaci všech základních čaker.

Doba hoření 18 hodin. Výška 14cm, průměr 4cm

Jednotlivé čakry a jejich význam

ve zkratce

Máme sedm hlavních čaker, každá má svoji vlastní funkci. Nachází se na sušumne, která je nejdůležitější kanál, ze kterého plyne tělesná a psychická síla člověka. Sušumna vede podél páteře, od spodu až do vrchu hlavy. Jóga, meditace, vizualizace barev například pomocí svíček, energie svíček, dechová cvičení spojená s aromaterapií a intonace manter harmonizujíí a aktivují čakry pro rozvoj psychických schopností. Vrcholem snažení je dosáhnout dokonalého stavu nirvany, nebo aspoň probuzení uvědomění. 

První čakra - Muladhara

Základní čakra, Kořenová čakra

První čakra je mezi konečníkem a pohlavními orgány, je spojena s kostrčí a otevírá se směrem dolů. Spojuje nás s fyzickým světem, touto čakrou proudí energie Země do našeho těla. Aktivní první čakra svítí ohnivě červeně. Harmonická čakra přináší vitalitu, spokojenost, stabilitu a vnitřní sílu. Při zablokované nebo uzavřené základní čakře máme málo tělesné i duševní síly k překonání čehokoli a mnoho věcí nám dělá starosti, máme pocit nejistoty a nedůvěry. Zodpovídá smyslu čichu, živlu země a síle setrvačnosti nebo nehybnosti. Zde se nachází kundalini - síla hada - která se považuje za zdroj prvotní energie. Člověk ovládnutím kundalini může nabýt schopnost vznášet se, ovládat své dýchání a myšlení, a získat vědomosti o minulosti, přítomnosti a budoucnosti.

Barva - červená, rudá, element - země, smyslová funkce - čich, části těla - páteř, kosti, zuby, nehty, tlusté střevo, konečník, prostata, tvorba krve a stavba buněk, žláza - nadledvinky, hormony adrenalin, noradrenalina, aromaterapie - cedr, hřebíček, spánek - na břiše, 10 - 12 hodin, intonace mantry - Lam [lám] tón C, drahokamy - achát, hematit, krvavý jaspis, granát, červený korál, rubín, heliotrop, tygří oko, rodochrozit, karneol.

První čakra se aktivuje jasnou svítící červenou barvou. Tuto čakru pozitivně ovlivňuje pozorování krvavě rudého vycházejícího nebo zapadajícího Slunce a červánků, nejlépe vsedě se zkříženýma nohama na holé zemi. První čakra se u ženy otáčí doleva, u muže doprava.

Druhá čakra - Swadhistana

Sakrální čakra, centrum kříže

Druhá čakra je nad pohlavními orgány, je spojena s křížovou kostí a otevírá se směrem dopředu. Je centrem původních nefiltrovaných emocí, sexuální energie a tvořivých sil. Tato čakra ovlivňuje mezilidské vztahy, obzvláště k druhému pohlaví. Nedostatečnost nebo blokace v této čakře se projevuje hrubostí, potlačováním emocí, sexuální chladností. Správná funkce rozvíjí psychickou moc, intuici a dokonalé ovládání smyslů. Tímto se člověk osvobodí od extrémních nebo rozporných emocí.

Barva - oranžová, element - voda, smyslová funkce - chuť, části těla - hýždě, rozmnožovací orgány, ledviny, močový měchýř, a vše tekuté (krev, míza, sperma, trávicí šťávy atd.), žláza - varlata, vaječníky, prostata, u žen i regulace cyklu, hormony - estrogen, testosteron, spánek - poloha embrya, 8 - 10 hodin, intonace mantry - Vam nebo ú - tón d, drahokamy - karneol, adulár, tygří oko, citrín, rutil, zlatý topas. Druhá čakra se aktivuje jasnou oranžovou barvou. Druhou čakru oživuje měsíční světlo, dotek s vodou a pohled na ně (Měsíc zvláště v úplňku). Skvělá je proto koupel v čisté průzračné vodě v přírodě za jasné měsíční noci. Druhá čakra se u ženy otáčí doprava a u muže doleva.

Třetí čakra - Manipura

Čakra solar-plexu, čakra pupku

Třetí čakra je přibližně dva prsty nad pupkem a otevírá se směrem dopředu. Je centrem síly, tudy přijímáme sluneční energii a tím dodáváme tělu vitalitu. Je sídlem osobnosti, vůle k výkonům, snahy pomoci, citových vazeb a je v přímém spojení s astrálním vibračním polem (z ní také vychází ona známá "stříbrná šňůra"). Blokace zde mají za následek pocit poraženosti, ztrátu odvahy a svobodné vůle a strachem ze "životního boje". Má spojení s játry, žaludkem, ledvinami, slezinou, smyslem zraku a živlem ohně. Podněcováním této čakry je možné chodit přes rozpálené uhlíky a povšechně se osvobodit od bolesti a nemoci.

Barva - žlutá až zlatožlutá, element - oheň, smyslová funkce - zrak, části těla - spodní část zad, dutina břišní, trávicí systém, žaludek játra, slezina, žlučník, vegetativní nervový systém, žláza - slinivka břišní, játra, hormony - insulin (žluč), aromaterapie - levandule, rozmarýn, bergamot, spánek - na zádech, 7 - 8 hodin, intonace mantry - Ram nebo ó, tón e, drahokamy - tygří oko, jantar, topas, citrín, růženín, aventurín, malachit, záhněda.

Třetí čakru aktivuje jasná sluneční žluť. Je dobré tuto čakru vystavovat působení paprsků Slunce, pozorovat Sluncem ozářené pole zralého obilí nebo řepky či slunečnice. Třetí čakra se u ženy otáčí doleva a u muže doprava.

Čtvrtá čakra - Anahata

čakra srdce, srdeční centrum

Čtvrtá čakra je uprostřed prsou ve výši srdce a otevírá se směrem dopředu. Spojují se zde všechna energetická centra. Úlohou této čakry je sjednocování skrze lásku - láska, harmonie, radost. Její chybná funkce se projevuje snadnou psychickou zranitelností, závislostí, uzavřeností a neschopností lásku vyzařovat - dávat druhým. Má spojení s živlem vzduchu. Ovládání této čakry přináší rozvoj schopnosti milovat, pocit souladu a také schopnost létat jako pták.

Barva - zelená, růžová a zlatá, element - vzduch, smyslová funkce - hmat, části těla - srdce, horní část zad s hrudníkem a hrudní dutinou, spodní část plic, krev a krevní oběh, kůže, žláza - brzlík, hormony - thymohormon, aromaterapie - růžový olej, spánek - na levém boku, 5 - 6 hodin, intonace mantry - Jam nebo á, tón f, drahokamy - turmalín, smaragd, nefrit, jadeit, aventurín, kalcit, malachit, růženín.

Zelená barva luk a lesů navozuje pocit harmonie a sympatie. Něžné vibrace růžové barvy uvolňují zatvrdliny v srdci a povzbuzují tvůrčí činnost a pocity lásky. Každá tichá procházka v nedotknuté přírodě harmonizuje skrze tuto čakru celou naši bytost. Do růžova zbarvené nebe s jemnými mráčky povznáší a rozšiřuje srdce. Čtvrtá čakra se u ženy otáčí doprava a u muže doleva.

Pátá čakra - Vishuddha

Krční čakra, komunikační centrum

Pátá čakra je mezi krční jamkou a ohryzkem. Je spojena s krční páteří a otevírá se směrem dopředu. Nachází se zde centrum komunikace, vyjadřovacích schopností a inspirace. Je mostem mezi myšlenkami a reakcí. Její disharmonie se projevuje komunikačními problémy - neschopnost vyjádřit se, prázdné myšlenky - slova, vady řeči, hrubost hlasu, chladné vyjadřování apod.. Má spojení s nervy a s krevními cévami hrdla a kůže. Vztahuje se na subtilní éterické. Podněcování této čakry má umožnit dosažení nesmrtelnosti, protože přenese člověka do místa "vedle času", ve kterém neexistuje čas a ve kterém člověk čas sám ovládá.

Barva - světle modrá, stříbrná, zelenavě modrá, element - éter, smyslová funkce - sluch, části těla - oblast krku (šíje), týlu a spodní čelisti, uši, ústrojí hlasu, hrtan, horní část plic, průdušky, hltan, paže, žláza - štítná, žláza, hormony - thyroxin, aromaterapie - šalvěj, eukalyptus, spánek - na obou bocích, 4 - 5 hodin, intonace mantry - Ham nebo é, tón g, drahokamy - akvamarín , tyrkys, chalcedon, lapis lazuli, modrovrstvený achát, modrý topaz.

Krční čakře náleží jasná světle modrá barva. Příznivé účinky na tuto čakru má ležení ve volné přírodě a pozorování bezmračného modrého nebe, pozorování zrcadlení modrého nebe na průzračné vodní hladině a tiché šplouchání vln. Pátá čakra se u ženy otáčí doleva a u muže doprava.

Šestá čakra - Ajna

Čakra čela, "třetí oko", vnitřní oko, oko moudrosti

Šestá čakra je uprostřed čela, jeden prst nad kořenem nosu. Otevírá se směrem dopředu. Je sídlem vyšších duchovních sil, intelektu, intuice a uvědomování. Vlastní barva této čakry je jasná indigová modř, mohou zde však být i barvy žluté a fialové. Tyto barevné rozdíly ukazují různorodost vědomí. Racionální nebo intelektuální myšlení může způsobit záření žluté. Jasná tmavě modrá ukazuje na intuici a nadsmyslové vnímání se projevuje fialovou barvou. Nedostatečnost funkce této čakry se projevuje "přízemním smýšlením", odmítání vyšších duchovních "tajemných" skutečností. Například při pokusech o pozorování aury, různé druhy věštění apod., je velmi důležité, aby tato čakra byla harmonická a dobře rozvinutá. Ajna čakra má spojení se zrakem a vnitřním viděním, sny a psychickým životem. Je zaměřená na vědomí. Ovládání této čakry znamená ovládání moci a schopností všech předešlých čaker.

Barva - indigově modrá, žlutá, fialová, smyslová funkce - všechny smysly a nadsmyslové vnímání, části těla - obličej, oči, uši, nos, dutiny, malý mozek, centrální nervový systém, žláza - podvěsek mozkový (hypofýza), hormony - vasopresin (adiuretin), pituitrin, aromaterapie - máta peprná, jasmín, spánek -spánek a bdělý, spánek 4 hodiny, intonace mantry - Óm, tón á, drahokamy - lapis lazuli, indigově modrý safír, sodalit, ametyst, turmalín, fluorit, azurit.

Otevření a vyjasnění šesté čakry prohlubuje průsvitná temně modrá (indigo), která posiluje a uzdravuje smysly. Šestou čakru stimuluje pozorování temně modré noční oblohy plné hvězd. Šestá čakra se u ženy otáčí doprava a u muže doleva.

Sedmá čakra - Sahasrara

Korunní čakra, čakra temene hlavy

Sedmá čakra je nejvýše, nahoře uprostřed nad temenem hlavy a otevírá se nahoru. Je nejvyšším sídlem dokonalosti v člověku. Sedmou čakrou přijímáme kosmickou energii. Rozvíjením této čakry se uvolňují také poslední blokády v ostatních čakrách a jejich energie začínají kmitat na nejvyšších pro ně možných frekvencích. V sedmé čakře nedochází přímo k blokádám, může být pouze více či méně vyv

Právě přítomno: 26 hostů a žádný člen